biopotravina roka, logo

Slovenská biopotravina roka 2016


Súťaž o prestížne ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016 je cesta, ako zviditeľniť vynikajúce slovenské biopotraviny medzi obchodníkmi i širokou verejnosťou.

Juraj Rizman

člen poroty, ktorá rozhodne o tom aká prihlásená biopotravina získa ocenenie Slovenská biopotravina roka


Juraj Rizman

Po skončení gymnázia pracoval vo viacerých mimovládnych organizáciách a slovenských médiách. Má ukončené dve nadstavbové štúdiá zamerané na životné prostredie a environmentálnu politiku.

Dlhodobo pôsobí v organizácii Greenpeace (v rokoch 2008 až 2013 ako riaditeľ slovenskej pobočky tejto medzinárodnej organizácie).

Ako predstaviteľ ochranárskych organizácií bol zvolený do Grémia 3. sektora. Pôsobil aj ako koordinátor platformy slovenských environmentálnych organizácií Ekofórum, podieľal sa na založení a činnosti platformy Zelená koalícia. Je dlhoročným členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie.

Okrem činnosti pre Greenpeace (viedol napr. úspešné kampane za prijatie zákona o environmentálnych záťažiach; či proti plánovanej ťažbe uránu v SR) aktívne publikuje, pôsobí ako poradca mimovládnych organizácií (kampane a komunikácia) a dlhodobo sa venuje analyzovaniu rôznych aspektov fungovania a činnosti slovenského environmentálneho hnutia.

V roku 2008 bol ocenený cenou Hovorca roka 2008 v kategórii "Verejný a neziskový sektor".

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií