biopotravina roka, logo

Slovenská biopotravina roka 2016


Súťaž o prestížne ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016 je cesta, ako zviditeľniť vynikajúce slovenské biopotraviny medzi obchodníkmi i širokou verejnosťou.

Slovenská biopotravina roka

ocenenie najlepších biopotravínEkologické poľnohospodárstvo pomáha chrániť prírodu, dobré životné podmienky zvierať a zdravie ľudí. Aj preto biopotraviny zaznamenávajú v posledných rokoch veľký boom. I keď ich už kúpime v každom väčšom supermarkete, len malá časť biopotravín pochádza zo Slovenska.

Od roku 2004 preto Centrum environmentálnych aktivít (CEA) organizuje súťaž Slovenská biopotravina roka s cieľom podporiť rozvoj ekologickej poľnohospodárskej výroby na Slovensku a zviditeľniť najlepšie biopotraviny. Odmenou pre výrobcu je možnosť označiť ocenenú biopotravinu logom "Slovenská biopotravina roka".

biopotravina roka, logo
biopotravina roka, logo


Po desiatich ročníkoch súťaže dochádza k rozšíreniu hlasovania. Každá prihlásená biopotravina bude môcť získať až dve ocenenia: cenu odbornej poroty (Slovenská biopotravina roka) a cenu pre najobľúbenejšiu biopotravinu spotrebiteľov (Cena Biospotrebitel.sk ).

Čím viac bude na Slovensku ekofariem a čím pestrejšia bude ich produkcia, tým lepšie pre nás – spotrebiteľov. Aby boli biopotraviny v obchodoch slovenské, za dobré ceny a aby si každý mohol nájsť svojho biofarmára v blízkosti bydliska.Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií