biopotravina roka, logo

Slovenská biopotravina roka 2016


Súťaž o prestížne ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016 je cesta, ako zviditeľniť vynikajúce slovenské biopotraviny medzi obchodníkmi i širokou verejnosťou.Ekofarma Važec 100% ovčia BIO bryndza

Poľnohospodárske družstvo Važec - VažecPravá bryndza zo 100% ovčieho nepasterizovaného mlieka z Ekofarmy Važec je vyrobená ručne podľa pôvodných receptúr. V takto vyrobenej bryndzi sú zachované všetky zdraviu prospešné mikroorganizmy. Je bohatým zdrojom kvalitných bielkovín, minerálov, vitamínov B-komplexu, konjugovanej kyseliny linolovej, ktorá okrem iného odbúrava tuky z tela.

Prečo by mala vyhrať táto biopotravina?

Naše ovečky sa pasú na lúkach nedotknutej panenskej prírody pod Kriváňom, nepoznajú stres, umelú výživu ani antibiotiká. Výsledkom našej celoročnej starostlivosti je aj toto tradičné slovenské biele zlato v podobe bryndze .... unikátneho produktu prírody, ktorý sa na tejto farme vyrába čisto z ovčieho mlieka. Bryndza má hneď niekoľko super prívlastkov. Okrem Slovenska a pár okolitých krajín ju nikto skoro nepozná, má obrovské blahodárne účinky na naše zdravie a je to tzv. "superfood". Bryndza je jednoducho veľmi zdravá. V jednom grame bryndze sa nachádza približne miliarda probiotických baktérií, čo je niekoľko stonásobne viac ako v jogurtoch. Bryndza je skvelá na prevenciu rakoviny, cievnych ochorení (infarkt myokardu, mozgová príhoda), pri zažívacích problémoch, rednutí kostí, cukrovke, posilňuje imunitu, stlmuje hladinu cholesterolu v krvi a znižuje krvný tlak. Tieto fenomenálne účinky má len bryndza vyrobená zo surového, teda nepasterizovaného mlieka.


Zloženie: 100% surové ovčie mlieko, syridlo, sušina 50%, tuk v sušine 50%, soľ 2%
Podiel surovín slovenského pôvodu: 100

Dostupnosť: špecializované predajne, maloobchodné reťazce, na farme, výstavy, jarmoky,

Výrobca: Poľnohospodárske družstvo Važec

Poľnohospodárske družstvo Važec - Urbárska 72, Važec

Poľnohospodárske družstvo Važec je certifikovanou EKO farmou na severe Slovenska. Od ekologicky chovaných kráv a oviec vám prinášame tradičné chutné BIO syry, korbáčiky, parenice, domácu bryndzu, zákvas či žinčicu.

Hlasujte a vyhrajte!

Ak sa zapojíte do online hlasovania o najobľúbenejšiu biopotravinu roka 2016, môžete vyhrať.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií