biopotravina roka, logo

Slovenská biopotravina roka 2016


Súťaž o prestížne ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016 je cesta, ako zviditeľniť vynikajúce slovenské biopotraviny medzi obchodníkmi i širokou verejnosťou.Biomirabelkovica - pravý ovocný destilát

Ing. Ján Chrenko dvor Morgov - SHR - PartizánskeBio Mirabelkovica 52% vol. Pravý ovocný bio destilát, vyrobený z najlepších druhov mirabeliek. Výnimočná chuť je daná sýtou a zároveň sladko korenistou dužinou čerešňoplodých sliviek rastúcich vo voľnej prírode. Je charakteristický jemnou vôňou po mirabelkách. Po požití zostáva v ústach príjemná horko mandľová príchuť. Originalitu a farbu destilátu zvýrazňuje aj pridaná sušená mirabelka.

Prečo by mala vyhrať táto biopotravina?

Pravý ovocný biodestilát vyniká medzi ostatnými destilátmi svojimi jedinečnými chuťovými a vonnými vlastnosťami. Obsahuje vodu a lieh konkrétneho druhu ovocia, z ktorého je príslušným technologickým procesom vyrobený. Bio ovocie z ktorého sa vyrába je zbierané a triedené ručne čo zaručuje tú najvyššiu kontolu a kvalitu daného výrobku. V malých množstvách pôsobí ako liek.


Zloženie: mirabelkový destilát, voda, sušená mirabelka
Podiel surovín slovenského pôvodu: 100%

Dostupnosť: na farme, výstavy, jarmoky,
E-shop www.morgov.sk, www.sashe.sk, 23.9. Biojarmok Trenčín 2016

Výrobca: Ing. Ján Chrenko dvor Morgov - SHR

Ing. Ján Chrenko dvor Morgov - SHR - Puškinova 1230/29, Partizánske

Sme malá rodinná firma a zaoberáme sa výrobou netradičných 52% ovocných bio destilátov.Nie sú výnimočné len chuťou a arómou, ale i druhom ovocia, ktoré používame na ich výrobu.Sú to najmä plody ruže šípovej, /šípky/ a divé slivky, /mirabelky/, ktoré každoročne zbierame na našej farme "dvor Morgov." Úrodná černozem a priaznivé klimatické podmienky dávajú týmto plodinám špecifickú chuť, čo sa snažíme využiť na výrobu jedinečného bio destilátu. Naše produkty neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky, sú vyrobené z pravého bio ovocia, ktoré nie je potrebné chemicky ošetrovať. Farma sa rozprestiera neďaleko Šurian, v chránenom vtáčom území a susedí s územím európskeho významu zaradenom v 4. stupni ochrany.

Hlasujte a vyhrajte!

Ak sa zapojíte do online hlasovania o najobľúbenejšiu biopotravinu roka 2016, môžete vyhrať.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií